МИТНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР

Тут Ви можете прорахувати точну вартість всіх платежів

Ціна з розмитненням:

 • ПДВ:
 • Мито: ()
 • Акциз: ()
 • Загалом тільки розмитнення:
 • Пенсійний фонд:
* всі результати підрахунку калькулятора є лише попередньою та приблизною інформацією, жоден онлайн калькулятор не порахує вам точну вартість розмитнення та платежів так як кожне авто рахується індивідуально по багатьом критеріям та за спеціальними каталогами

Обов’язкові платежі під час розмитнення авто:

 • ВВІЗНЕ МИТО становить (10%) від суми митної вартості тз, електромобілі (0%) та нові легкові авто з об’ємом двигуна більше за 3.0 л. (6%);
 • АКЦИЗНИЙ ЗБІР залежить від типу транспортного засобу, об’єму двигуна, виду палива (бензин/дизель) та віку авто;
 • ПДВ становить (20%) від суми митної вартості, акцизного збору та ввізного мита, не поширюється на електромобілі;

Як розмитнити автомобіль в Україні у 2024 році

Усім відомо, що під час ввезення транспортного засобу на територію України його необхідно «розмитнити». Так склалося, що поняття «розмитнення» завжди викликало негативні емоції у людей бажаючих привезти авто із-за кордону. По-перше - через захмарні ставки податків, по-друге - через неясність та непрозорість принципів їх нарахування. При цьому новий Податковий Кодекс лише ускладнив ситуацію. І, якшо першу проблему (податкові ставки) ми вирішити невзмозі, то внести певну ясність у схеми розрахунку митних платежів можна спробувати. З цією метою і був розроблений цей митний калькулятор.

Під час розробки нашого калькулятора ми приділили увагу транспортним засобам, що ввозяться найчастіше: легковим автомобілям, мотоциклам, електромобілям, вантажівкам та автобусам. Отже, які доплати чекають на бажаючих завезти авто з-за кордону:

 • ВВІЗНЕ МИТО

  Ставка мита на більшість ввезених ТЗ становить 10% від сумарної митної вартості автомобіля, за винятком дизельних автобусів для перевезення більше 10 чол. з об'ємом двигуна понад 5 літрів (ставка 20%), ТЗ з електродвигуном (0%), а також - нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна понад 3 літрів (6%). Ставки визначені Митним тарифом України
 • АКЦИЗНИЙ ЗБІР

  Нараховується по різному для різних типів ТЗ. В більшості випадків залежить від віку авто, типу палива, об'єму та потужності двигуна. До 2025 року акцизний збір тимчасово скасували для електромобілів. У листопаді 2018 року у зв'язку з бунтами "євробляхерів" ставки були знову знижені.
 • ПДВ

  20% від суми митної вартості, ввізного мита та акцизного збору. ПДВ не поширюється на електромобілі взагалі.
 • Пенсійний фонд

  Сплачується при реєстрації транспорного засобу в сервісних центрах. Збір сплачується в еквіваленті 3% якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року 165*2684 до 442 860 грн., 4% якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року від 442 860 до 778 360 грн. та 5% якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року, більше ніж 778 360 грн. Оціночну вартість Ви можете побачити в митній декларації формі МД-2 в графі №46 (статистична вартість).

Крім цього обираючи авто варто враховувати, що власників легковиків ринкова вартість якого перевищує 375 мінімальних зарплат (1.006.500 грн) з двигуном більш ніж 3 літри та не старших 5 років чекає транспортний податок 25.000 грн.