Документи

Необхідні документи для розмитнення та реєстрації авто

Документи для розмитнення

Всі автомобілі та іншу техніку яку наша компанія доставляє з США та Канади в Україну ми допомагаємо розмитнити. Для розмитнення легкового автомобіля необхідні наступні документи:

Сертифікація автомобілів з США

Щоб зареєструвати авто з США або Канади в Україні - необхідно пройти процедуру сертифікації та отримати Сертифікат відповідності. Ця процедура відбувається в спеціалізовних сертифікаційних центрах, де експерти досліджують транспортний засіб, та проводять відеозапис роботи світлових приладів, прозорості бокових вікон, заміряють екологічність викидів тощо.

Для проходження сертифікації в Україні автомобіль повинен відповідати вимогам Євросоюзу, а саме:

 • Дублюючі бокові повторювачі поворотів в передніх крилах або у бокових дзеркалах заднього виду;
 • Всі повторювачі сигналів поворотів мають бути оранжевого/жовтого (не червоного) кольору;
 • Наявність задньої протитуманної фари(фар) сертифікованих в Євросоюзі;
 • Передні та задні габаритні вогні, що відповідають нормам Євросоюзу;

Документи для реєстрації автомобіля з США

Шоб зареєструвати вже розмитнений автомобіль з США в сервісних центрах (МРЕВ), власник автомобіля, або довірена особа (має мати довіреність) повинна надати всі вищеперечислені документи, а саме: американський техпаспорт, інвойс, експортна декларація, форма МД-2, посвідчення митниці а також сертифікат відповідності. Окрім цього в сервісному центрі необхідно оплатити збір до ПФ (пенсійного фонду).

 • Як розрахувати вартість збору до ПФ (пенсійного фонду) ?

  Збір сплачується в еквіваленті 3% від оціночної вартості ТЗ до 305 745 грн., 4% від оціночної вартості ТЗ від 305 745 до 537 370 грн. та 5% від оціночної вартості ТЗ більше ніж 537 370 грн. Оціночну вартість Ви можете побачити в митній декларації формі МД-2 в графі №46 (статистична вартість) .
 • Як діє заборона відчуження на автомобілі розмитнені за пільговим тарифом ?

  Відтепер не потрібно чекати 365 днів, щоб продати авто, яке ви розмитнили за зниженими ставками акцизного податку. З 01 серпня 2016 року Закон України від 31 травня 2016 № № 1389-VIII "Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів" запровадив пільгові ставки акцизного збору для автомобілів, що були вперше ввезені на митну територію України , за умови – власникам "легковиків" заборонялося їх відчужувати протягом року. У графу "особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію адміністратор сервісного центру МВС ставив відповідну позначку. Наразі не потрібно чекати 365 днів. І навіть наявність такої відмітки не завадить вам продати авто у зв’язку з набранням 25 листопада 2018 року чинності Закону України від 08.11.2018 № 2611-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів".
 • Як реєструють автомобілі які прострочили 10 діб після розмитнення ?

  99% всіх транспортних засобів які привозять з США є пошкодженними і ремонтуються. Рідко хто вкладається в термін 10 діб, після розмитнення, поставити автомобіль на облік. Це не проблема - під час реєстрації автомобіля пишеться заява на ім'я начальника сервісного центру, де Ви пояснюєте, що автомобіль був в ремонті, або чекав на запчастини. Ніяких проблем не буде, заява долучається до реєстраційних документів.
 • Модельний рік випуску авто та рік першої реєстрації ?

  В США в техпаспорті вказують рік першої реєстрації авто, а не рік його фізичного виготовлення. Дуже часто буває, особливо на імпортованих в США автомобілях, що рік випуску, вказаний на дублюючій табличці, є на декілька місяців старішим від дати першої реєстрації. Наприклад авто випуску 09 місяця 2015 року, (10 буква в VIN номері вказує що це вже 2016 модельний рік), але в техпаспорті в США може бути таке авто 2016 роком. Українська митниця, майже на 100%, видасть посвідчення митниці, де вкаже цю дрібницю і ТЗ не вдасться поставити на облік 2016 роком.